ENSZ oktatási díjat nyert a Corvinus három dolgozója

Ásványi Katalin, Frigyik Márta és Matolay Réka Európában egyedüliként részesültek elismerésben a fenntartható fejlődést elősegítő, innovatív oktatási módszert alkalmazó kurzusért.

 

Csaknem száz ország közül kapott nemzetközi elismerést kedden a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója és Science Shopja. Az ENSZ felelős üzleti oktatásért létrejött kezdeményezése (PRME) marketingkategóriában díjazta a magyar intézmény képviselőit.

New Yorkban hirdették ki az ENSZ és a világ meghatározó üzleti iskoláinak nemzetközi együttműködésében létrejött szervezet, a Principles for Responsible Management Education 2024-es oktatási díjait. Ezekkel olyan érdemi hatást elérő pedagógiai innovációkat ismernek el, amelyek üzleti oktatás révén járulnak hozzá a fenntartható fejlődési célok eléréséhez és a felelős vezetési gyakorlatok elterjesztéséhez – írja a Corvinus közleménye. A vezetéstudomány, a számvitel és pénzügy, a marketing területén több mint 800 pályázó közül öt győztest hirdettek, Európából egyedül a Corvinus csapatát díjazták.

Az egyetem munkatársai marketingkategóriában nyertek egy olyan együttműködéssel, amiben a Vállalati társadalmi felelősségvállalás című kurzus és a Corvinus Science Shop dolgozik együtt – utóbbi a nonprofit és civil szervezetekkel, társadalmi vállalkozásokkal köti össze az egyetemi polgárokat, támogatja tantárgyak fejlesztését és magát az oktatási folyamatot is a közösségbe ágyazott oktatás módszertanával és eszköztárával. Ásványi Katalin, a Fenntarthatósági Menedzsment és Környezetgazdaságtan tanszék vezetője, a kurzus oktatója, a Science Shopot Frigyik Márta és Matolay Réka, a szervezet menedzsere és vezetője képviselte. Az alapszakos hallgatóknak szóló, a vállalati fenntarthatóság és felelősségvállalás (CSR) témáját feldolgozó kurzus a közösség bevonására építő tanulás módszerét követi. Féléves tantárgy, amely csoportmunkára alapoz, tapasztalati tanulásra épít és készségfejlesztő együttműködést kínál az egyetemistáknak és egy közösségi partnernek a kölcsönös tanulás érdekében.

„A díjjal az együttműködést ünnepeljük”

– mondta a díjátadón Matolay Réka, a Science Shop vezetője.

Frigyik Márta menedzser azt világította meg, ahogy ezt a kölcsönös előnyökre építő tanulást a Science Shop mint egyetemi intézmény hogyan támogatja.

„A módszerűnk alapján 9 félév alatt összesen eddig 12 közösségi partnerrel működtünk együtt, így sokféle témát dolgoztunk már fel az etnikai csoportoktól kezdve az állami gondozásban élő gyermekek segítésén keresztül a kórházi ápolásban részesülő gyermekekig. A diákok egy CSR együttműködési javaslatot készítenek egy-egy kiválasztott vállalat számára a közösségi partner nevében”

– mondta Ásványi Katalin, a díjazott corvinusos tárgy oktatója.

 

Fotó: Stépán Virág