Csak volt polgármesterjelöltek kérdeztek a közmeghallgatáson

November 14-én közmeghallgatást tartott a ferencvárosi önkormányzat, amelyre öt írásbeli kérdés érkezett, ketten pedig szóban tettek fel kérdéseket, ők a június 9-ei választáson a polgármesteri székért indultak. A kérdésekre Baranyi Krisztina polgármester válaszolt, a testület nagyobb hányadának, valamint a kerület két országgyűlési képviselőjének jelenlétében.

Baranyi Krisztina, a közmeghallgatást vezető polgármester elmondta, hogy az előzetesen érkezett öt kérdésre írásban fognak válaszolni, lévén az önkormányzathoz kérdéssel fordulók nem jelentek meg személyesen.

Személyesen megjelent viszont Cséplő Dániel, tavasszal még polgármesterjelölt (Magyar Szolidaritás Mozgalom), aktuálisan helyi lakos, és a közmeghallgatásra három kérdéssel és kis politikai performansszal érkezett. A kérdések, amelyeket Baranyihoz intézett, a következők voltak: Az ön és a testületének diktatúráját Pintér Sándor és Orbán Viktor juttatta hatalomra? Ön és a testülete Orbán Viktort, Pintér Sándort és a NER-t szolgálja? Ön, Pintér Sándor és Orbán Viktor egy brancs?

Baranyi Krisztina, ahogy mondta, egyszerű kérdésekre egyszerű választ adott: a ferencvárosi szavazók juttatták őt és csapatát hatalomra, és a ferencvárosiakat szolgálják. A harmadik válaszhoz előbb lehet, értelmezni kellene a „brancs” kifejezés mibenlétét, így arra végül egyszerű választ sem adott a polgármester.

A következő kérdező Kvacskay Károly, szintén korábbi polgármesterjelölt (Mi Hazánk Mozgalom), Gyáli úti lakos volt. Azt kérdezte, hogy tud-e az önkormányzat a bádogvárosról, ami „kialakult” az Aszódi-MÁV-telepen a hajléktalanszálló mellett, és tett-e ellene valamit. Kvacskay a következő kérdése előtt elmondta, bár tudja, hogy az önkormányzat intézkedett a lőtér zavaró zajai miatt, „de mikor lesz az Aszódin a lőtér bezárva?” A harmadik kérdése a hajléktalanszálló megszüntetésére irányult, hogy tett-e az önkormányzat erre lépéseket. A negyedik kérdése a délelőtt megszavazott adóemelésre vonatkozott, amiről a testület aznapi nyilvános ülésén hallott. Kvacskay szerint mindenki tudja, hogy az adóemelés a kisembereket sújtja, és a kérdése erre vonatkozott: mi indokolta, hogy most a kerület is őket terheli?

Baranyi elmondta, nem tud bádogvárosról, az érintett szakemberekkel folyamatosan kapcsolatban vannak, és csökken a hajléktalanok létszáma. Részletezte, a kerület hogyan, kikkel kooperálva vesz részt a hajléktalanok ellátásában – a hajléktalanszállót egyébként a főváros működteti. A szálló melletti rét a MÁV területe, ahova ezután is szerveznek szemétszedést, éppen készül egy kerítés, amivel ezt a területet elzárják.

A lőtérrel az önkormányzat évek óta foglalkozik. A létesítmény működési engedélyét a BRFK adta meg, és ahogy a polgármester mondta, a környékbeli lakók elvárása a lőtérrel kapcsolatban az, hogy késő este és vasárnap ne zavarják őket. Baranyi tudomása szerint bevezették a vasárnapi zárva tartást. Hozzátette, a MÁV-val is egyeztettek (ők a terület bérbeadói), hogy milyen konkrét zajcsökkentő intézkedéseket kell megtenni. Baranyi a további kéréseikkel kapcsolatban megjegyezte, sajnos, nem jártak sikerrel.

Az adóemelésről szóló kérdésre azt válaszolta, az nem érint kisembereket, és nem érinti a 200 négyzetméter alapterületűnél kisebb vállalkozásokat sem, csak a nagyvállalkozásokra vonatkozik.