Közösségi düh-workshop a Konnektorban

Közösségi alkotói workshopot tart november 30-án a Konnektorban Elefánti Emma volt Freeszfe-s színházcsináló, „I am the Storm” címmel.

A workshop a düh, különösen az impulzív, hirtelen és nehezen kontrollálható kitörések témáját dolgozza fel. A résztvevők a közös ráhangolódást és bemelegítést követően különféle színházi és kreatív technikákat alkalmazva reflektálnak a témára. Saját élményeikből és tapasztalataikból kiindulva egyéni etűdöket hoznak létre, amelyeket organikusan illesztenek össze, teret adva a közös alkotás és az egymásra hangolódás folyamatának.

A workshop minden érdeklődő számára nyitott, előképzettséget nem igényel. Különösen örömmel fogadja azokat, akik eddig nem találkoztak hasonló művészeti formákkal. A foglalkozás 16 éves kortól ajánlott, felső korhatár nincs. A résztvevőknek azonban érdemes számolniuk hosszabb, olykor intenzív mozgásos részekkel, ezért olyanok jelentkezését várják, akik számára ez nem okoz nehézséget. A részvétel ingyenes.

Elefánti Emma egy évig volt hallgató a drámainstruktor szakon a korábbi Színház- és Filmművészeti Egyetemen, majd két évig Színházcsinálóként a Freeszfe Egyesületben. Jelenleg a Magyar Drámapedagógiai Társaság drámapedagógiai felnőttképzési szakképzésének hallgatója.

A kérdésre, hogy mi inspirálta éppen erre a tematikájú és vállalású workshopra, azt mondja: „ADHD-s tünetekkel élek, ebből kifolyólag minden pillanatban foglalkoztat az érzelmek intenzitása, a saját és a környezetem felelőssége, a világ idegi berendezkedésének változása. Azt gondolom, hogy a világban mostanában megszaporodó dühnek nemcsak az egyre nyomasztóbb körülményekhez, hanem az ingerektől túltelített világban felnövő, érzékeny idegrendszerekhez is köze van. Munkát szeretnék fektetni ennek a megértésébe, és nem lehet ennek jobb terepe a színháznál, aminek lényege eleve nyitott, érzékeny idegrendszerek találkozása kellene legyen. A workshop alatt szeretnék mások dühmegéléseivel találkozni. Ehhez én hozok egy olyan kollektív alkotási folyamatot, amely biztosítja, hogy mindenki annyit mutasson nekem a saját tapasztalataiból, amennyit kényelmesnek érez, és közösen tehessük láthatóvá ezeket az élethelyzeteket, amelyekkel mindannyian találkozunk, de tapasztalatom szerint nem nézünk rá, nem beszélünk róla egységében. A workshop végeredményeképpen egy közös etűdre számítok a témában, amelyet önmagunk öröméért készítünk – de ha valami teljesen más történik, annak sem fogok útjába állni. A lényeg a közös megértés.”

 

Fotó: Freeszfe – Nádra Dóra