A Budapest Parkot tizenkét évvel ezelőtt, a túlparti Zöld Pardon bezárása után hozta létre Pálffy András, akihez később Gerendai Károly is csatlakozott. A kezdetben súlyosan veszteséges, csőd szélén álló hely mára Ferencváros legjelentősebb nyári szórakozóhelyévé nőtte ki magát, s mint ilyen, világhírű. Biczó Andreát, a szervező csapat oszlopos tagját, a PR-menedzsert kérdeztük a programokról és a munkájáról.
Kilenconline: Mióta dolgozik a Parkban? Mekkora csapattal?
Biczó Andrea: 2018 év elején érkeztem a szervezői csapatba. A Budapest Parkban ugyanis van egy fix, állandó stáb, olyan negyven fő, akik egész évben a programok előkészítésén, lebonyolításán, kommunikációján dolgoznak. Ezen felül vannak szezonális dolgozóink is (pl. mentők, pultosok, fotósok), illetve dolgozunk alvállalkozókkal – biztonsági szolgálat, technikai szolgáltatók – is. Egy telt házas estén nagyjából ötszázan szorgoskodunk azon, hogy felejthetetlen élménnyel távozzanak a vendégeink.
Nálunk egy esemény a kapunyitástól egészen hajnalig tart, vagyis egy este általában legalább két koncertet nézhet meg a közönség – a vendégzenekar és a főzenekar produkciója után pedig elindul az éjszakai bulisáv több tánctéren. Idén ráadásul különösen nagy hangsúlyt fektettünk a 22 órakor kezdődő partikra, világszínvonalú látvánnyal turbóztuk fel, és a legmenőbb hazai és nemzetközi DJ-k szettjeivel találkozhatnak nálunk a látogatók.
Kilenconline: Minek köszönhető az, hogy emblematikus budapesti helyszín lett a Parkból?
BA: A Budapest Park kezdeti éveiben nehézséget jelentett, hogy feltegyük a szórakozóhelyet az emberek mentális térképére, annak ellenére, hogy infrastrukturálisan központi helyen található. Rögtön a főbejáratnál számos éjszakai járat megáll, és a belvárosból is egy szempillantás alatt el lehet érni. Szerencsére ma már ez egyáltalán nem is okoz problémát a vendégeknek. A Budapest Park azért lett emblematikus, mert minőségi és biztonságos szórakozást kínál. Ezen felül sokkal több egy „sima” koncerthelyszínnél: amolyan olvasztótégely, amelyben rengetegféle stílus vagy társművészet talál otthonra. Ráadásul az itt fellépő produkciók is sokszor különleges, megismételhetetlen műsorral készülnek – nemcsak nekünk, de nekik is piros betűs ünnep minden parkos koncert a naptárban.
Kilenconline: Hogyan állítják össze a programot?
BA: A programosztályunk egész évben azon dolgozik, hogy minél színesebb repertoár jöjjön létre mind zeneileg, mind a közönség összetételt figyelembe véve. Ez rengeteg egyeztetéssel jár, hiszen egy-egy produkció általában egy egész évet megtervez. Olyan szempontból azonban szerencsés helyzetben vagyunk, hogy – mint ahogy említettem – a parkos dátum mindenki naptárjában kiemelt helyen van, sokszor e köré szervezik a fesztivál- és egyéb fellépéseiket. Az évek során rengeteg rutint szereztünk, és az a tapasztalat, hogy évről évre egyre előrébb tervezünk, vagyis jelenleg a produkciókkal már javában a 2025-ös koncertek lekötése zajlik.
Kilenconline: Melyek az idei nyár szenzációi, és milyen egyéb események vannak a koncertek mellett?
BA: Nagyon sok különleges program van az idei naptárunkban is, de kiemelném a szeptember 15-én második alkalommal sorra kerülő JusTeenTime nevű eseményünket. Ez kifejezetten a kiskamasz (12-15 éves) korosztályt célozza meg, ami egyedülálló koncepció. Lesznek koncertek (Fiúk, Cserihanna), kerekasztal-beszélgetés igazi nagyágyúkkal (T.Danny, Sisi, Moriones, Hais Dorottya, Gyarmati Fanni), de a fiatalok rengeteg szabadidős tevékenységben kipróbálhatják magukat, például sportolásban, divatban, tartalomgyártásban vagy, természetesen, zenei tematikában. Nem titkolt célunk ezzel az eseménnyel, hogy megmutassuk, milyen közösségi élményeket lehet szerezni offline is.
Idén nagy hangsúlyt helyezünk a 22 órakor kezdődő bulik felhozatalára, látványvilágára, magasabb szintre emeltük az éjszakai életet. Ez hatalmas mérföldkő nemcsak a Budapest Park életében, de a hazai szórakozás minőségében és megítélésében is. Itt is vannak új bulisorozataink, mint például a Surreality Night, amelyen – ahogy a nevéből is látszik – szinte bármi megtörténhet.
Milyen egyéb szolgáltatásaik vannak?
A Budapest Parkban a kezdetektől ügyelünk arra, hogy a klubkoncert kényelmét ötvözzük a fesztiválok sokszínűségével és az arénakoncertek monumentalitásával, a lehető legmagasabb minőségben. Éppen ezért a Parkba jönni valóban kikapcsolódás jelent – a helyszínen a koncerteken és a bulikon felül rengeteg egyéb szolgáltatással találkozhatnak a látogatók. Betekintést nyerhetnek kisebb installációkba, kiállításokba – olyan neves intézmények a partnereink ebben, mint a Capa Központ, a Ludwig Múzeum, a Katona József Színház vagy a Magyar Zene Háza. De sokféle egyéb program is helyet kapott már nálunk a jógától kezdve az irodalmi beszélgetésen át a gardróbvásárig.
Mi a legizgalmasabb része a munkájának? Voltak különleges sztorijai, sztorijai a Parknak?
A legizgalmasabb a folyamatos változás. Elképesztően sokszínű az, amit csinálunk, és minden egyes nap újabb kihívásokkal találom magam szemben, így sosem lehet megunni. Könyvet tudnék írni a legkedvesebb emlékeimből, de ha egyet kell kiemelnem, az talán Iggy Pop koncertje. Egy igazi legenda látogatott el hozzánk a személyében, és a teljes stáb nagyon kedves volt. A biztonsági megbeszélésen – amelyen mindig azt vesszük át a produkcióval együtt, hogy mi várható az estén –, ennyit mondtak: „Iggy Pop egy punk. Bármi megtörténhet.”
Artner Sisso
Fotók: sinco
Ferencvárosiaknak két ingyenjegyet ad az önkormányzat a Budapest Park koncertjeire
A legfrissebb lista a választhatókból
Személyenként és koncertenként két darab jegyet lehet igényelni ferencvárosi lakcímkártyával (lakóhely vagy tartózkodási hely egyaránt ér, ha rajta van a lakcímkártyán).
A kocertekre a jegyeket az önkormányzat ügyfélszolgálati irodáiban lehet átvenni:
A jegyek elérhetőségéről előzetesen érdeklődni a humánszolgáltatási irodán lehet: +36 1 215-1077, 320-as mellék.