Inga: Puzsérék közéleti-kulturális helyet nyitottak a Tűzoltó utcában

A közel 400 négyzetméteres egykori használtbútor-üzlet helyén, a 2. szám alatt működő kultúrkávézót az egykori főpolgármester-jelölt és kampányfőnöke, Zaránd Péter Sárközi Andreával kiegészülve nyitották meg – számolt be az Énbudapestem.

A pincébe kiállításokat, a galériára tartalomgyártó szerkesztőséget álmodtak, a színpadon pedig beszélgetések mellett színházi előadások lesznek – írja a lap. A meghívottak között ott volt Márki-Zay Péter, Csintalan Sándor, Konok Péter, Kassai Lajos lovasíjász és Lányi András író, filozófus is. Naponta két előadást terveznek, utána „az előadókkal való közös kocsmázás workshoppá fejlődik” – mondta el Puzsér a megnyitón, leszögezve, hogy az Inga nem zárt szalon, hanem „a széles társadalom felé nyitott” műhely.

„Merőlegest akartunk állítani a romkocsmák stílusára. Ez az indusztriális stílus és a skandináv letisztultság keveréke” – magyarázta. A közönséget hatvan rajz, magyar írók, költők arcképcsarnoka vette körbe: készítőjük, Mihálkovics Edina arról beszélt, eleinte Kéthly Anna volt az egyedüli nő a falon, ő javasolta Szabó Magdát, Nemes Nagy Ágnest, Szepes Máriát és Polcz Alaine-t. A széksorok mögött boros- és pezsgőspoharak százai várták az előadás végét, felette pedig Bibó István A szabadságszerető ember politikai tízparancsolata című műve olvasható – derül ki a beszámolóból.

„Az Inga Kultúrkávézó olyan közösségi tér, amelynek célja a kávéházi kultúra huszonegyedik századi újrateremtése. A kultúrkávézó fogalma részben kávéházat jelent, de sokkal többet annál: média- és előadóteret, színházat, képzőművészeti galériát és egy remélt polgári társadalom epicentrumát. Falait olyan írók, költők és közéleti szereplők arcképei díszítik, akik munkásságuk révén a két történelmi kurzus közé szorultak, vagy akiket mindkét szekértábor magáénak tud. Tervünk, hogy az Ingát a konszolidációt óhajtó magyar emberek találkozóhelyévé tegyük, amely hídként ível át a gyűlölködő szekértáborok közt, lehetővé téve a magyar társadalom újraegyesítését” – írják a hely honlapján.
Fotó: Énbudapestem