A délszláv rangadón a szlovénok karnyújtásnyira voltak a győzelemtől, a szerbek másodpercekkel a lefújás előtt egyenlítettek. Az angolok ezúttal is nagyon minimalista futballt játszottak, nem tudtak felülkerekedni a dánokon, a legutóbbi Eb-n aranyérmes olaszok pedig jórészt a kapusuknak köszönhetik, hogy megúszták egygólos vereséggel a sokkal jobb spanyolok ellen.
A nap első mérkőzésén Münchenben a romániai Kovács István fújta a sípot. A szerbek birtokolták többet a labdát, mégis a szlovénok előtt adódtak helyzetek, a 8. percben Mlakar lövését ütötte szögletre Rajkovics. Kiegyenlítetté vált a játék, de a következő komolyabb lehetőséget ismét a szlovén csapat dolgozta ki, a 38. percben Elsnik lövése a bal kapufáról jött vissza, a kipattanót Sesko vágta a léc fölé. Nem sokkal később a túloldalon Mitrovics spiccelését védte Oblak. A szünet után rögtön ismét ők ketten ütköztek meg egymással, hasonló eredménnyel. A 69. percben aztán előnybe került Szlovénia: a jobbhátvéd Karnicnik a saját 16-osa előtt szerelte Gacsinovicsot, majd meglódult, a szerb térfél közepén kipasszolta a labdát balra Elsniknek, aki a büntetőterületen belülre érve keresztbe tette, bent érkezett Karnicnik, és az ötösről jobbal a bal sarokba helyezte (a képen). Pár perc múlva Mitrovics 5 m-es lövésébe bele tudott érni Karnicnik, a lábáról a felső lécre vágódott a labda. A 95. perc végén Ilics küldte be a szerbek szögletét jobbról, az ötösön Jovics emelkedett a legmagasabbra, és a jobb sarokba csúsztatott (1-1).
Frankfurtban, a dán–angol mérkőzés első negyedórájában nem történtek izgalmas dolgok, aztán a 18. percben egy védelmi megingást kihasználva megszerezték a vezetést a britek. Kristiansen nem figyelt eléggé Belingham jobbra küldött indításánál, Walker harcosan elvitte előle a labdát, betört a 16-oson belülre, az ötöshöz közelítve visszagurította Kane felé, akihez úgy jutott el, hogy két védőn is megpattant, ő pedig az ötösről, ballal a jobb sarokba lőtte. A 34. percben az angolok a saját 16-osuknál végeztek el bedobást, majd a céltalanul középre lőtt labdára lecsapott Kristiansen, Hjulmandhoz passzolt, aki egy igazítás után 28 méterről jobbal, nagy erővel, félmagasan lőtt, a labda lefelé csapódott, és a jobb kapufáról vágódott a hálóba. A szünetet követően az 56. minutumban Foden járt közel a gólhoz, 23 méteres ballábas lövése a bal kapufán csattant. Ezután mindkét oldalon akadt néhány próbálkozás, de igazi veszélyt ezek a kísérletek nem jelentettek (1-1).
A csoportkör legnagyobb rangadójára, a spanyol–olasz találkozóra Gelsenkirchenben került sor. A mediterrán csatát nagy lendülettel kezdték a hispánok, Donnarummának már a 2. percben nagyot kellett tornáznia Pedri hatméteres fejesénél. A 10. percben Williams hasonló távolságból, ziccerből fejelt a kapu mellé, majd a félidő közepén Morata közeli lövését hárította az itáliaiak hálóőre, rögtön ezt követően Fabián Ruiz távoli bombáját ütötte szögletre. A térfélcsere után nem sokkal ismét Pedri került nagy helyzetbe, de 7 méterről célt tévesztett. A spanyol nyomás az 55. percben érett góllá, nem kis szerencsével. Williams bal oldali beadását Morata toldotta meg fejjel, Donnarumma ezt még oldalra ütötte, de a visszalépő Calafiori bal térdéről négy méterről a hálóba pattant a labda – öngól. A 71. minutumban a balról befelé húzó Williamsnek a 16-os sarkáról küldött jobblábas lövése a felső lécről vágódott az alapvonalon túlra. A hosszabbításban Donnarumma kétszer is megnyerte a párharcot Pérezzel szemben, így maradt az olaszok számára rendkívül hízelgő eredmény – a spanyolok lefocizták a pályáról a címvédőt (1-0).
– ms –
Fotó: MTI