A hajrá előtt Svájc szerzett vezetést, de Anglia hamar egyenlített, és végül a második büntetőpárbaját is megnyerte, míg Hollandia a törökök ellen néhány perc alatt két gólt szerezve harcolta ki az elődöntőt.
Gareth Southgate angol szövetségi kapitány 100. mérkőzésén, Düsseldorfban nem sok feljegyezni való akadt az első félidőben. A 23. percben Embolo lövésébe belevetődött Konsa – már ez is esemény volt. Az angolok birtokolták többet a labdát, érdemi támadást azonban nem tudtak összehozni. A hosszabbításban Saka tört be jobbról a 16-oson belülre, az ötös sarkától visszagurított, Mainoo lövésébe Xhaka dobta be magát, így az nem jutott el a svájci kapuig.
A szünet után nem sokkal ismét Embolo veszélyeztetett, de az ötösről gyengén lőtt, Pickfordnak nem okozott gondot. A svájciak továbbra is szilárdan védekeztek, az angolok nem találták ennek az ellenszerét, viszont a helvét kontrák sem jelentettek igazi megpróbáltatást a szigetországiaknak. A 65. percben Stones átadását Bellingham 7 méterről, estében a bal sarok mellé tette. A 75. minutumban Schär jobbról befelé indult, majd a 16-oson belül a védőjéről leváló Ndoyéhoz passzolt, ő jobbal Konsa lába között középre adott, Stones az ötös vonalánál beleért a labdába, ami így éppen jó lett Embolónak, aki 3 méterről, Walkert megelőzve jobbal a bal sarokba spiccelte. Ez felrázta az angolokat, és a 80. percben jött is az egyenlítés. Saka a 16-os jobb sarkánál elindult befelé, majd néhány lépés után ballal, 18 méterről lőtt, a labda elment a lábát felemelő Xhaka alatt, és a jobb kapufáról vágódott a hálóba.
A ráadásban felváltva tartogatták a labdát a csapatok, aztán a 95. percben Rice 28 méterről megcélozta a bal sarkot, Sommer nagyot nyújtózva hárított. A 101.-ben Bellingham jobblábas, 14 méteres kísérlete levágódott Rodríguezről, majd ballal a jobb felső sarokra lőtt, Pickford elkapta. A 117. minutumban a csereként beállt Shaquiri jobbról, ballal csavarta be a rövid sarok felé a szögletet, a labda a felső lécről pattant ki. Egy perccel később ismét ő próbálkozott a 16-osról, lövését az angol hálóőr kiütötte a jobb sarok elől.
Anglia kezdte a tizenegyespárbajt, sikerrel, a svájciak első embere, Akanji viszont rosszul helyezte a labdát a bal sarok felé, és Pickford kitolta. Innentől senki nem hibázott, majd az ötödiknek rúgó angol, Alexander-Arnold a jobb felső sarokba lőtt, így a háromoroszlánosok jutottak az elődöntőbe.
Berlinben a törökök nélkülözték az osztrákok elleni meccset két találatával eldöntő Demiralt, mert az UEFA két mérkőzésre eltiltotta a hátvédet. A 26 éves védő ugyanis az egyik gólja utáni örömében mindkét kezével felmutatta a szurkolók előtt a „Szürke Farkasok” nevű szélsőséges török nacionalista szervezet kézjelét; a társaságot az Európai Unió terrorcsoportnak minősítette, Ausztriában pedig betiltották.
Bátran kezdtek a törökök, majd fokozatosan átvették az irányítást a hollandok, és a fehér mezesek elsősorban gyors kontrákkal igyekeztek zavart okozni. A 29. percben Çalhanoğlu a térfél közepéről, szabadrúgásból emelt a 16-oson belülre, Akaydin 6 méterről nem találta el jól a labdát, bal lábáról a léc fölé vágódott. A 35. percben azonban már jobban célzott. Egy bal oldali szögletet Van Dijk röviden fejelt ki jobbra, Güler lekezelte, jobb lábbal, a tizenhatos vonaláról középre ívelt, Verbruggen kapus rosszul számította ki a labda ívét, három török is érkezett a másik saroknál, és közülük Akaydin fejelt két méterről a hálóba.
A második félidőben sokáig meddő holland mezőnyfölényt láthattunk, majd az 55. percben Güler 28 méteres, ballábas szabadrúgását Verbruggen a jobb kapufára tolta, onnan vágódott szögletre. A 65. minutumban egy szabadrúgás után kipattanó labdát Yildiz 20 méterről, jobbal rátűzött, a holland kapus védett. Aztán a 70. percben többen is próbálkoztak a narancsmezesek, eredménytelenül, majd fél perccel később megtört a jég, gólt szerzett az Oranje. Depay jobbról ívelt középre, egyedül jött De Vrij, aki magasra ugorva, 9 méterről a bal sarokba fejelt (a képen). Lendületben maradtak a hollandok, és a 76. minutumban már náluk volt az előny. Simons passzolt jobbra Depayhoz, ő a 16-os sarkától laposan tette be a labdát, Gakpo és Müldür a túloldalon, az ötösnél egyszerre érte el, és utóbbi lábáról a kapus mellett becsorgott a bal sarokba (öngól). A törökök nagy erővel támadtak, a 85. percben egy akción belül két lövést is blokkolt a holland védelem. A 89.-ben Frimpong fejelt a kapura törő Gakpo elé, ő 12 méterről, ballal lőtt, Günök lábbal védett. A hosszabbítás elején Bardakci bal oldali beadását Kilicsoy 6 méterről kapura tette, Verbruggen nagy bravúrral kipaskolta – így maradt a 2-1.
Az elődöntő párosításai
Spanyolország–Franciaország
Hollandia–Anglia
– ms –
Fotó: http://fotobank.mti.hu
Ajánlott cikkeink

2025. június 15.

2025. június 14.
Eseménynaptár
Calendar of Események
h hét
K ked
s sze
c csü
p pén
s szo
v vas
5 esemény,
10 esemény,
9 esemény,
8 esemény,
11 esemény,
Református Zenei Fesztivál – Bakáts tér
8 esemény,
4 esemény,
5 esemény,
6 esemény,
7 esemény,
9 esemény,
10 esemény,
7 esemény,
7 esemény,
4 esemény,
7 esemény,
8 esemény,
8 esemény,
8 esemény,
9 esemény,
7 esemény,
9 esemény,
6 esemény,
6 esemény,
7 esemény,
4 esemény,
6 esemény,
5 esemény,
Guy Livneh: Gelato Theory – 2B Galéria
5 esemény,
Guy Livneh: Gelato Theory – 2B Galéria
Népművészeti napközis tábor – Dési
8 esemény,
10 esemény,
0 esemény,
4 esemény,
4 esemény,
3 esemény,
2 esemény,
1 esemény,
0 esemény,
























Ikonok | A guillotine hosszú árnyéka – Földényi F. László előadása az Inga Caféban























Songs Of Hope – Kayhan Kalhor, Kiya Tabassian, Hadi Hosseini, Niloufar Mohseni a Müpában

Nincs-műhely – Mester Galéria













Bëlga: Tényleg Park, vendégek: Rühös Foxi, Gently Da Spittah’ – Budapest Park

Filthy Flamingos – PaviloN





































- Ezen a napon nincsenek események.














- Ezen a napon nincsenek események.
Podcast

Gorcsev Iván, aki még huszonegy éves sem volt, midőn elnyerte a fizikai Nobel-díjat
Hekus Dönci, aki nem is volt hekus

Kiállítással emlékeznek Ferencvárosban a száz éve született Inke Lászlóra, az ezerarcú színészre
Ráday Imre, a Ráday utca leghíresebb színésze
Aktuális
- Szórakoztatóipar a trafóházban – fejezet a ferencvárosi underground történetéből
- A független újságírás alkonya – programsorozat a Goethe Intézetben
- Pacalos palacsinta – a „Kirakatban az égbolt” a Pinceszínházban
- A humor örömünnepe – Netflix
- Hetvenöt százalékos, kompenzált lakbéremelés – ülésezett a képviselő-testület
- Por, zaj, építkezés a Thaly Kálmán utcában – mit szólnak a környékbeliek?
- Napirend után a júniusi képviselő-testületi ülésről – a 9tv videója
- Száz éve született Inke László – a 9tv videója a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjteményben látható kiállításról
- Harminchatodszor lett bajnok a Fradi – a 9tv videója
- „Maga a reklám jót akar” – Mucsi Zoltán színész, a kerületi köztisztasági kampány arca
- „Nincs hová hátrálni” – Baranyi Krisztina a főváros drámai helyzetéről
- A zene, ami összeköt – a Csík zenekar és az LGT-dalok
- Ferencvárosi séták: emlékezés Verebes Józsefre – a 9tv videója
- Elindult a „Ferencvárosi nyitott kertek” programsorozat – a 9tv videója
- Budapest megállt – a 9tv az utasokat kérdezte
- Mindörökké nő – a 9tv videója a Zikkurat Galéria kiállításáról
- Budapest harcol – tíz percre leállt a közösségi közlekedés
- Menedék a mindennapokban – a 9tv bemutatja a Nappali Melegedőt
- „Vannak elvárásaim” – Ungár Klára, a FESZ új igazgatója
- Egészségnap az Arany Páva gyógyszertárban – a 9tv videója