Nem sikerült újraszámoltatni, jogerőssé vált Szántai győzelme

Minden választókerületben jogerőre emelkedtek a választási eredmények Ferencvárosban. A 6. számú egyéni választókerületi eredményeket, ahol mindössze 12 szavazat volt a különbség, megtámadta a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség, ám a beadványt érdemi vizsgálat nélkül elutasította a Fővárosi Választási Bizottság, bíróságra pedig nem vitték tovább az ügyet.

Szántai Zsombor, a Baranyi Krisztinát Ferencvárosért Egyesület jelöltje győzött immár jogerősen a ferencvárosi 6. számú választókerületben 651 szavazattal, a megjelent választók 32,86 százalékának támogatásával. A második helyezett Kállay Gáborné (Fidesz-KDNP) lett 639 szavazattal, 32,26 százalékot elérve.
Kállay Gáborné

A szavazókörben 2018-an adták le a voksaikat, ami 51,42 százalékos részvételt jelentett, közülük 35 szavazatot nyilvánítottak érvénytelennek.

Szántai Zsombor szerint ilyen kicsi szavazatkülönbség esetén érthető, ha a második helyezett igyekszik elérni, hogy újraszámláljanak próba szerencse alapon. Érvelésük azonban gyenge lábakon állt, mivel semmilyen szabálytalanság nem történt – mondta a győztes képviselő.

A beadványban, amelyet a Fidesz–KDNP ferencvárosi szervezete nyújtott be, arra hivatkoztak, hogy négy szavazókörben „a bizottság érvényesnek nyilvánított olyan szavazólapokat, amelyeken nem volt egyértelműen a jelölt neve melletti körben két egymást metsző vonallal kifejezve a választói akarat”, egyidejűleg „több esetben érvénytelennek nyilvánítottak olyan szavazólapokat, ahol az érvényes szavazat megállapítható volt”. Mindez pedig lényegesen befolyásolta a választás kimenetelét és végeredményét – érveltek a beadványban.

Ezt négy, feltehetőleg a Fidesz–KDNP által delegált szavazatszámláló az aláírásával igazolta; ők a választás napján aláírták a számlálásról készült jegyzőkönyveket, akkor még nem vélelmezve szabálytalanságot. A Fővárosi Választási Bizottság a beadványban megjelölt kifogásokat nem találta elegendő bizonyítéknak ahhoz, hogy újraszámoljanak, és a fellebbezést érdemi vizsgálat nélkül elutasította.
A döntést követően három napon belül lehetett volna bírósági felülvizsgálati kérelmet benyújtani a Kúriának, ám ez nem történt meg, így a végeredmény hivatalosan is jogerőssé vált, ahogy az az NVI oldalán is látható.
– nie –

Fotó: Stépán Virág