92529 – kiállítás a Bakáts Bunkerben

A PAIKKA kollektívájának másfél éves, 92529 című projektje a társadalom és a saját maguk munkához való viszonyát vizsgálta. A Bakáts Bunkerben egy interaktív installációt és egy bejárható kiállítást mutatnak be: a kapitalizmus gyóntatófülkéjét és a munka során szerzett élményeik tárházát. A kiállítás megnyitója november 21-én 18 órától lesz.


A kiállítás időutazásra hív egy tíz évvel későbbi föld alatti, elhagyatott irodaépületbe, amelyből alig pár dolog maradt: néhány irodai eszköz, valamint egy gyóntatófülke, amelyben a papot mobilalkalmazás helyettesíti, és a korábban bizalmasan kezelt bűnök látványosságokká válnak, ezzel szimbolizálva a személyes bűntudat árucikké tételét és a magánélet erózióját a digitális korban – olvasható az ismertetőben.

David Graeber Bullshit munkák koncepciójából és Max Weber A protestáns etika és a kapitalizmus szelleme című művéből inspirálódva az installáció elmossa a határokat az értelmes és értelmetlen munka között, megkérdőjelezve az egyéni felelősség bizonyosságát személyes és társadalmi szinten is. Mindenkit érintő dilemma a magánélet, az emberi kapcsolat és a munka szerepe egy technológia által vezérelt társadalomban. A gyónás Mark Fisher Kapitalista realizmusának kérdéseit vizsgálja: a technológia fejlődése újraértelmezi az emberi létet, a kapitalizmus pedig önszabályozásra kényszerít mindenkit, ami az ember személyes valóságának elvesztéséhez vezet.

A kiállítás, amely november 21-től 26-ig minden nap 15 és 20 óra között látogatható, a végeredményhez vezető munkafolyamatot is bemutatja. Az extra programok: november 24-én 18 órától Bűntárskereső workshop; november 26-án 19 órától Közösségi beszélgetés.

Közreműködők: Béres Bíborka, Sanna Bo, Csököly Adél, Emcsi, Hegyi Tamás, Hajdú Levente, Hunyadi Márton, Kalfus Lea, Kófiás Kristóf, Tornyi Dénes, Tillmann Ármin, Velegi Csaba

A programokról bővebb információ a kiállítás közeledtével a Facebook-eseményben lesz.
Grafika: Facebook-esemény