Ráday Imre, a Ráday utca leghíresebb színésze

Százötven színházi szerep, negyvenhat filmszerep, negyven tévéjáték, nyolcvan hangjáték, hat rendezés – egy hatvanéves művészi pálya mérlege, bár a Ráday utcát nem róla nevezték el. Ráday Imre magyar színész ragyogó…

Az élelem temploma – a Fővám téri Nagycsarnok

Február elsején volt 128 éve, hogy megnyílt Budapest egyik legimpozánsabb és leglátogatottabb épülete, amely azóta is lankadatlanul élelmiszerek sokféleségét kínálja a vásárlóknak. A Fővám (egykor Sóház) téri Nagycsarnok vagy másként…

Róbert bácsi, a jótékony szélhámos

Feinsilber Róbert, közismert nevén Róbert bácsi az 1920-as évek Budapestjének meghatározó alakja volt, aki ingyenes népkonyháival a szegények megsegítésére törekedett. 1925-ben, amikor a főváros vezetése anyagi okok miatt beszüntette az…

Menjünk a Fenyvesbe be!

Hívták Szabadság Állami Áruháznak, Kálvin téri Áruháznak, ma Városkapu Üzletház az elnevezése, de a régi ferencvárosiak még most is emlékezhetnek az eredeti, Fenyves névre. Több mint 100 éve nyitott meg…

A magyar labdarúgás szervezője: Springer Ferenc

Ferencváros és a Fradi neve eltéphetetlenül összefonódott, a fanatikus szurkolók szerint a kerületet is a csapatról nevezték el. Gönczi Ambrus és Bencsik Márta beszélgetése a kezdetekről szól, arról, hogyan és…

Ferencváros első utcái

Izgalmas dolog régi térképeken követni, hogyan fejlődik egy település, mikor alakultak ki az utcák, a ma ismert városszerkezet. Bencsik Márta és Gönczi Ambrus podcastjában az elmúlt három évszázad Ferencvárosának első utcáin…

A forradalom Angyala

Október 23. előtt Ferencváros legismertebb forradalmi ellenállócsoportjáról, a Tűzoltó utcaiakról és vezetőjükről, Angyal Istvánról beszélget Bencsik Márta Gönczi Ambrussal.