„Interpretációs csata zajlik” – Ádám Zoltán szerint a szavahihetőségére játszanak a perében

Az alperesek stratégiája azon alapul, hogy megpróbálják aláásni a szavahihetőségét a per középpontjában álló levelezéssel kapcsolatban – mondta a 444-nek a Corvinus volt docense, Baranyi Krisztina főtanácsadója az általa az egyetemmel szemben indított munkaügyi per legutóbbi tárgyalása után.

„A bíróság fogja eldönteni, hogy melyik narratívát fogadja el. Ha netalán azt, hogy összevissza beszéltem a tárgyaláson és súlyosan gondatlanul jártam el – amit én visszautasítok -, az még mindig felveti azt a kérdést, hogy ez jogilag megalapoz-e egy felmondást.” Ilyen esetben ugyanis kaphatna az érintett írásbeli figyelmeztetést vagy fegyelmit is – írja a lap.

„Ádám Zoltán a Corvinus egyetem docenseként 2023. februárjában etikai vizsgálatot kezdeményezett, miután az egyetemet fenntartó alapítványban meghatározó mennyiségű Mol-részvénnyel rendelkező Timur Megdetovics Rahimkulov üzletember fia (akinek a neve bő egy évig nem került nyilvánosságra) úgy vizsgázhatott le az egyetemen, hogy nem teljesítette az összes ehhez szükséges feltételt. Az eljárás végén elmarasztalt rektort és a két dékánt második körben végül felmentették a vádak alól” – foglalja össze a 444. „Rögtön ez után, 2023 júniusában Szabó Lajos megbízott általános rektorhelyettes (majd megbízott rektor) szabálytalansági eljárást indított, amelyet az egyetem kancellárja, Domahidi Ákos vezetett le. Az eljárás során meghallgatták Ádámot is, majd a kancellár bekért tőle több e-mailt. Ádám azt hitte, mindent átküldött, kettő viszont mégsem ment át. (Egyébként olyan levelekről van szó, amelyekről elmondása szerint Ádám a meghallgatásán beszámolt, tehát a tartalmukat ismerte a kancellár.) Végül lényegében emiatt, illetve a kancellárral folytatott levelezés stílusa miatt bocsátották el.” Ádám ezután indította el a munkaügyi pert.

Ádám Zoltán még a Corvinus docenseként 2022 októberében adott interjút a 9 magazinnak az egyetem átalakításáról. 

Fotó: Németh Dániel / 444