Menjünk a Fenyvesbe be!

Hívták Szabadság Állami Áruháznak, Kálvin téri Áruháznak, ma Városkapu Üzletház az elnevezése, de a régi ferencvárosiak még most is emlékezhetnek az eredeti, Fenyves névre. Több mint 100 éve nyitott meg…

A magyar labdarúgás szervezője: Springer Ferenc

Ferencváros és a Fradi neve eltéphetetlenül összefonódott, a fanatikus szurkolók szerint a kerületet is a csapatról nevezték el. Gönczi Ambrus és Bencsik Márta beszélgetése a kezdetekről szól, arról, hogyan és…

Ferencváros első utcái

Izgalmas dolog régi térképeken követni, hogyan fejlődik egy település, mikor alakultak ki az utcák, a ma ismert városszerkezet. Bencsik Márta és Gönczi Ambrus podcastjában az elmúlt három évszázad Ferencvárosának első utcáin…

A forradalom Angyala

Október 23. előtt Ferencváros legismertebb forradalmi ellenállócsoportjáról, a Tűzoltó utcaiakról és vezetőjükről, Angyal Istvánról beszélget Bencsik Márta Gönczi Ambrussal.

A leghíresebb ferencvárosi cigányprímás

1867. június 7-én született Pesten, Rácz Pál és Rákóczy Borbála törvénytelen gyermekeként, így Rákóczy Lászlóként, hivatalosan édesanyja nevét viselte. Apjának a harminchatodik – legkisebb – gyermeke volt, innen ered későbbi…

Volt egyszer egy csokigyár – a Stühmer története

Tibi csoki, Ropp ostya és Zizi drazsé. Generációk ismerték és kedvelték a Stühmer Csokoládégyár népszerű termékeit. Hogyan teremtette meg a kiegyezés időszakában Stühmer Frigyes Magyarország első és egyben legnagyobb csokoládégyárát…

A 124 évvel ezelőtti párizsi olimpia

Két ferencvárosi illetőségű olimpiai legelsőről, a magyar atlétikának a 124 évvel ezelőtti párizsi olimpián az első aranyat  megszerző diszkoszvetőről és a lövészet első magyar olimpiai bajnokáról, az 1912-es stockholmi verseny…

Ferencváros egykori vendéglátószínterei

Tudták, hogy Ferencváros legrégebb óta működő étterme a Vörös Postakocsi? És hogy a múlt században, a két világháború között több száz olyan étterem, kávéház, cukrászda létezett a kerületben, ahol alkoholt…