A Roshen Corporation Bonbonetti gyárának Vágóhíd utcai egysége az ukrán tulajdonosok szerint túl veszteséges volt – írja a Magyar Narancs.
„A budapesti gyárat a veszteségessége miatt zárták be, az üzem kapacitása nem tudta fedezni a működési költségeket. Az 1868-ban alapított gyárat utoljára még az 1930-as években modernizálták, és Holovascsuk [a cég ügyvezető igazgatója] rámutatott, hogy a sűrűn beépített városi környezet miatt a létesítmény bővítésére sem volt lehetőség.”
A cég az oldalán 7 gyárat jelöl, amelyek kivétel nélkül mind Ukrajna területén vannak.
A Vágóhíd utcai gyárat Stühmer Frigyes, a magyar gőzüzemű csokoládéipar alapítójának fia építette 1941-ben.
Ezt követően itthon 63 Stühmer fióküzlet nyílt, valamint egy Párizsban és egy Abbáziában. A Stühmer cég termékei nemcsak belül, de kívül is csábítóak voltak, az 1920-as, ’30-as években a látványosan fejlődő magyar csomagolás élvonalában állt, világszínvonalú kereskedelmi kultúrát képviselt. Dobozborítóit és csomagolópapírjait példás iparművészek tervezték. A sikertörténetnek az 1948-as államosítás véget vetett, a gyárat beolvasztották a Magyar Édesipari Vállalatba, később az üzem felvette a Budapesti Csokoládégyár nevet
– írja a márkatörténetről a cég, amelyet aztán 2006-ban már nem az eredeti helyszínen indítottak újra.
Fotó: Facebook